Jak si vybrat FVE 


Témata: ENERGO

Bydlíte v rodinném domě, chcete uspořit na elektřině nebo být přímo energeticky nezávislý? 

Jak velká bude moje FVE 

Velikost FVE záleží na mnoha faktorech – sklonem střechy, velikosti bydlení apod. Orientačně se dá ale říct, že i na větší domy do 250 m² a spotřebou do 5 MWh budou potřebovat místo na FVE alespoň 25 m. 

Základní druhy FVE

Mezi oblíbené fotovoltaické systémy patří FVE s akumulací do baterie. Můžete si ale pořídit i jednodušší FVE úplně bez akumulace, nebo s ohřevem vody. To je poměrně jednoduchý a levný systém, kdy elektrický proud z panelů přechází přes regulátor přímo k topnému tělesu v zásobníku teplé vody. Dále můžete kombinovat akumulaci energie do baterie a vody zároveň. Zajímavé je také spojení FVE s tepelným čerpadlem. 

Potřebuji baterii?

Otázka, která se nabízí, je jasná – opravdu si musím k FVE zakoupit i baterii, která můj rozpočet značně zatíží? Odpověď zní ne, nemusíte, ale akumulace elektřiny do baterie může v konečném důsledku ušetřit mnoho peněz za energie. LOSKY je součástí asociace AKU-BAT, která sdružuje společnosti, které jsou zárukou kvalitního řešení akumulace elektřiny.

Ostrovní systémy 

Ostrovní systém FVE se instaluje v tom případě, že dům není připojen k elektrické soustavě. Používá se v místech, kde by bylo příliš finančně nákladné vybudovat elektrickou přípojku. 

Kam instalovat FVE 

Solární elektrárnou můžeme v dnešní době využít nejen střechu domu, ale také na fasádu, pergolu, garáž a jiná místa, kam by se normálně nic jiného nedalo instalovat, a využít tak nevyčerpatelný zdroj energie ze slunce, kde máme jistotu návratnosti investice a skutečnosti, že nedojde k zastavení energie.

Aby se investice vyplatila, potřebujete předem spočítat, jaká je spotřeba elektřiny objektu, vyřešit otázku akumulace, nedávat panely na střechu orientovanou na sever či stíněnou, vybrat správný počet panelů i s ohledem na nosnost střechy. Na bezproblémový chod FVE se ale největší měrou stejně podílí výběr společnosti. 

V LOSKY máme zkušený profesionální personál a kapacitu na objednávky, které vám dodáme během několika měsíců, protože máme všechny technologie, techniky, specialisty i dodavatele pod jednou střechou. Montujeme na jakoukoli střechu, i s nadkrokevní izolací, a také zaručujeme individuální přístup a pravidelný servis. Kontaktujte náš zákaznický servis a sjednejte si nezávaznou bezplatnou konzultaci.